کاربرد لیزر در پوست و زیبایی

30

کاربرد لیزر در زیبایی پوست

امروزه لیزر در درمان بیماری های پوستی و زیبایی صورت کاربردهای زیادی دارد. در واقع لیزر یک نور پر انرژی است که در طبیعت قابل مشاهده نمی باشد. نور لیزر با نور معمولی تفاوت دارد و با استفاده از فناوری و ابزار خاصی تولید می شود. کاربرد لیزر در زیبایی پوست  شامل موارد زیر است:

لیزر موهای زائد

برای رهایی از موهای زائد با استفاده از تیغ , مومک و مراجعه به مراکز اپیلاسیون در فاصله های زمانی مشخص , لیزر بهترین گزینه است. اشعه لیزر فولیکول مو را تخریب کرده و رشد مجدد موها را در نواحی مورد نظر کاهش می دهد. کاربرد لیزر برای افرادی که دارای مشکلات هورمونی هستند موثر نیست و امکان بازگشت موهای زائد در آنها وجود دارد. بهتر است بدانید که لیزر احتمال رشد مو را صفر نمی کند بلکه موهای زائد را نازک و کم می کند. لیزر موهای زائد طی چند جلسه در ماه انجام می شود. فاصله زمانی بین جلسات لیزر موهای زائد بسته به قسمت های مختلف بدن متفاوت است.

 • لیزر موهای زائد صورت : موهای زائد صورت در نواحی چونه , دوطرف صورت و بالای لب رشد می کنند. برای از بین بردن موهای زائد صورت معمولا ۴ الی ۶ جلسه با فاصله زمانی ماهی یکبار کافی است.
کاربرد لیزر در زیبایی پوست
 • لیزر موهای زائد بدن : برای موهای زائد بدن تعداد جلسات لیزر معمولا ۴ الی ۶ جلسه با فاصله زمانی سه ماه یکبار انجام می شود.

تعداد موها بعد از چند جلسه کمتر شده و حالت پرز پیدا می کند. قیمت لیزر موهای زائد بسته به دستگاه مورد استفاده و تعداد جلسات آن متفاوت است . طبق نظر متخصصان هرچه رنگ پوست روشن تر باشد و موهای زائد تیره تر باشد اثر بخشی لیزر برای از بین بردن موهای زائد بیشتر است. در لیزر موهای زائد احتمال سوختگی پوست وجود دارد.

مزایای لیزر موهای زائد

 • نسبت به سایر روش های اپیلاسیون درد و ناراحتی کمتری دارد.
 • در لیزردرمانی موهای زائد , پوست کمتر درگیر می شود.
 • متناسب با نقاط حساس بدن قابلیت تنظیم شدن دارد.
 • ایجاد زخم بر روی پوست و تغییر رنگ دانه ها حداقل است.

لیزر جای جوش

لیزر درمانی جای جوش

کاربرد لیزر در درمان جای جوش یا عوارض باقیمانده از اسکار آکنه تاثیر زیادی دارد. اشعه لیزر با نفوذ به لایه های عمیق پوست و تحریک کلاژن سازی باعث ایجاد سلول های جدید پوستی می شود. کاربرد لیزر علاوه بر برطرف کردن فرورفتگی های ایجاد شده توسط جوش در کاهش چین و چروک پوست نیز بسیار موثر است. لیزردرمانی برای افرادی که دایما جوش می زنند و یا جوش های صورت آنها کاملا بهبود نیافته اند توصیه نمی شود. لیزردرمانی برای جای جوش ممکن است برای صورت عوارضی مانند قرمزی پوست بر جای می گذارد.

عوارض لیزر درمانی جای جوش

 • ایجاد حساسیت های پوستی مانند خارش یا قرمزی پوست
 • ایجاد کبودی و تورم
 • ایجاد لک های پوستی

لیزر بیکینی

روش های مختلفی برای از بین برن موهای زائد بیکینی وجود دارد اما هیچکدام اثر ماندگاری نداشته و نیاز به صرف زمان زیادی دارد. کاربرد لیزر نسبت به سایر روش های اپیلاسیون بهترین گزینه است. در لیزر فولیکول مو با استفاده از اشعه لیزر ازبین رفته و پوست کاملا صاف و هموار می شود. با لیزر حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد موها از بین می روند در حالی که با سایر روش ها این نتیجه حاصل نمی شود. بیکینی یکی از نواحی حساس بدن است و استفاده از تیغ برای حذف موهای زائد می تواند باعث بروز حساسیت های پوستی و بریدگی شود ولی استفاده از لیزر از بروز عفونت در این ناحیه جلوگیری می کند.

عوارض لیزر بیکینی

 • هنگام لیزر موهای زائد گرما ایجاد می شود و امکان سوختگی پوست وجود دارد.
 • ایجاد خارش و سوزش از جمله عوارض طبیعی و موقتی است که هنگام استفاده از لیزر اتفاق می افتد.
 • ایجاد تورم و قرمزی فولیکول مو که بعد از چند روز از بین خواهد رفت.

لیزر خانگی

با لیزر خانگی شما می توانید با کمترین هزینه و صرف وقت از شر موهای زائد راحت شوید. لیزر خانگی با تابش طیف مشخصی از نور باعث از بین بردن موهای زائد بدن می شوند. لیزر خانگی برای بعضی از نقاط بدن از جمله نوک سینه , گوش , آلت تناسلی و صورت مردان نباید استفاده شود. لیزر خانگی نسبت به دستگاه های حرفه ای لیزر قدرت و اثربخشی کمتری دارد و برای ازبین بردن موهای زائد ناحیه یکسانی از پوست به زمان بیشتری نیاز دارد.

دستگاه لیزر خانگی

معایب لیزر خانگی

 • هزینه تعویض قطعات آن بسیار بالاست.
 • برای پوست های مختلف محدودیت دارد.
 • نتایج آن نسبت به لیزر حرفه ای ضعیف تر است.
 • هرکسی به دلیل پیچیده بودن نمی تواند از دستگاه لیزر خانگی به راحتی استفاده کند.
 • لیزر خانگی توسط فرد متخصص انجام نمی شود.

لیزر چشم

لیزر چشم یا لیزیک روشی است که نیاز به استفاده از عینک و لنزهای تماسی را در افراد کاهش می دهد. عمل لیزیک قادر است که دور بینی , نزدیک بینی و استیگماتیسم چشم را اصلاح کند. این عمل با برش ضخامتی از قرنیه توسط تیغه های میکروکراتوم و جمع کردن آن انجام می شود. سپس با تابش اشعه لیزر ناحیه جمع شده به محل قبل خود باز می گردد. افرادی که دارای خشکی چشم , آب مروارید , آب سیاه , مشکلات شبکیه و دیابت هستند نباید عمل لیزیک انجام دهند. همچنین عمل لیزیک برای افراد زیر ۱۸ سال و خانم های باردار توصیه نمی شود. افرادی برای انجام عمل لیزیک مناسب هستند که حداقل ۶ ماه از ثابت ماندن نمره چشم آنها گذشته باشد.

لیزیک

مزایای لیزر چشم

 • عمل لیزیک با درد کمی انجام می شود و با استفاده از قطره های بی حسی درد ناشی از آن کاهش می یابد.
 • بینایی یک روز بعد از عمل لیزر چشم اصلاح می شود.
 • امکان بازسازی قرنیه سال ها بعد از عمل لیزیک در صورتی که بینایی فرد تغییر کند قابل انجام است.
 • عمل لیزیک وابستگی به عینک را تا میزان زیادی در افراد کاهش می دهد و یا حتی بینایی مطلوب را امکان پذیر می کند.
 • بعد از عمل لیزیک هیچ بخیه و پانسمانی نیاز نیست.

معایب لیزر چشم

 • عمل لیزیک علاوه بر مزایایی که دارد دارای عوارضی همچون :
 • تاری دید و دیدن هاله در خارج از تصویر
 • خشکی چشم
 • مشکل دید در شب و نگاه کردن به چراغ

کاربرد لیزر در جراحی زیبایی شکم

کاربرد لیزر در جراحی زیبایی شکم یا لیپولیزر با استفاده از امواج لیزر سلول های چربی ذوب می شوند. این روش برای افرادی که  چربی زیادی دارند توصیه نمی شود. برای چربی های موضعی در قسمت ران ها , شکم , پهلو , غبغب و بازو بسیار مناسب است. در روش لیپولیز چربی های ذوب شده به صورت مایع از بدن خارج شده و امکان تزریق آن به نواحی دیگر بدن وجود ندارد. افرادی که از این روش استفاده می کنند نه تنها چربی زیادی از دست می دهند بلکه پوست ناحیه موردنظر را صاف و کشیده می کند.پس می توان گفت در رفع افتادگی پوست نیز بسیار موثر عمل می کند. بعد از عمل جراحی شکم استفاده از گن بعد از عمل جراحی می تواند در تناسب بدن مناسب باشد.

لیزر شکم
لیزر شکم

برای آگاهی بیشتر فیلم عمل جراحی زیبایی شکم ابدومینوپلاستی را مطالعه کنید.

لیفت بازو با لیزر

لیفت بازو با لیزر یک روش بدون جراحی است که نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و بعد از عمل شما می توانید سریعا نتیجه آن را ببینید. روش سنتی لیفت بازو با لیپوساکشن روند سختی دارد و فرد باید چند هفته استراحت کند که بتواند به تمرینات سنگین ادامه دهد. لیپوساکشن لیزر یک جایگزین مناسب برای روش های سنتی است که برای سفت کردن و خوش فرم کردن بازو به کار می رود. در لیفت بازو با لیزر تنها چند برش کوچک بر روی بازو ایجاد می شود و بعد از عمل فرد سریعا بهبود می یابد. اگر میزان چربی انباشته شده در بازو به حدی باشد که پوست بازو آویزان تر شود در این موارد بهتر است از جراحی بازو یا براکیوپلاستی بهره برد.

خرید گن لاغری 

تب گیر، نمایندگی فروش گن فاجات Fajate کلمبیا مرکز خرید انواع گن بعد از عمل جراحی زیبایی و لاغری با گارانتی اصالت کالا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.