هفته 10 تا هفته 14 بارداری

هفته10 تا 14 بارداری

هفته 10 تا هفته 14 بارداری

هفته 10 بارداری:

با رسیدن کودک به اندازه یک کام کوات، به مرحله رشد جنینی می رسیم. خصوصیات ظاهری کودک مشخص شده و جوانه های دندان شکل می گیرد.

هفته 11 بارداری:

اندام ها و بافت های کودک به سرعت بزرگ و کامل می شوند. پره هایی بین انگشتان دست و پا از بین می رود. ناخن ها و اثر انگشت نیز رشد خواهند کرد. کودک می تواند مشت خود را باز و بسته و پای خود را نیز خم و راست کند.

بخاطر رشد ماهیچه ها و واکنش های کودک، او دائما اندام خود را تکان داده و درحال جنب و جوش است. چنانچه این حاملگی اول شماست، تا هفته هجدهم یا بیستم ، حرکت جنین را احساس نمی کنید.

اندام حیاتی و عملکرد آنها از میان پوست شفاف کودک قابل مشاهده است مانند رشد مغز، سیستم عصبی، روده و کبد که کبد وظیفه تولید گلبول های قرمز را به جای کیسه زرده محو شونده به عهده می گیرد.

بند ناف در تامین انرژی و اکسیژن برای کودک نقش بسزایی دارد .یک ورید خون سرشار از اکسیژن و مواد مغذی را به کودک می رساند و دو ورید دیگر، خون را به بیرون از بدن او حمل می کنند.

هفته 12 بارداری:

کلیه ها شروع به تولید ادرار می کنند و کودک نیز به سرعت آنرا در مایع آمنیوتیک تخلیه خواهد کرد. کودک مایع را دوباره بلعیده و این فرایند دوباره اجرا می شود.

هفته 14 بارداری:

چشم و گوش کودک در مکان اصلی خود قرار می گیرند . کودک می تواند چشمانش را نیمه باز کند، اخم کند و شکلک در بیاورد . هم اکنون شما قسمت دوم دوره حاملگی سه ماهه را شروع کرده اید . بسیاری از زنان بهترین احساس را از این دوره داشته اند.

مطالب مرتبط:

هفته اول تا نهم بارداری

هفته بیست و یکم تا بیست و هفتم بارداری

برگشت به بالا
فروش گن بعد از عمل جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی و آستین طبی