جراحی لنف ادم برای درمان تورم لنفاوی

168

درمان تورم لنفاوی با جراحی لنف ادم

چه زمانی جراحی لنف ادم نیاز است؟ لنف ادم وضعیتی است که باعث تجمع غیر طبیعی مایع لنفاوی در زیر پوست می شود که تورم های دردناکی را در بدن و معمولا در بازو و اندام تحتانی به همراه دارد.

یک سیستم لنفاوی سالم نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن دارد بطوریکه مایع لنفاوی بین سلول ها را جمع آوری می کند و آنرا به سیستم لنفاوی باز می گرداند.

سیستم لنفاوی دارای نقشی حیاتی است و در صورت آسیب دیدن این سیستم طی درمان سرطان، سیستم گردشی و تخلیه مایع لنفاوی بطور طبیعی عمل نمی کند و مایع لنفاوی در بین سلول های بدن قرار می گیرند. این عارضه باعث ایجاد التهاب در بافت ها و تورم چشمگیر در بدن می شود.

در صورتیکه درمان های غیر جراحی مثل فیزیوتراپی قادر به جلوگیری و کاهش ورم نبودند، جراح، جراحی میکروسکوپی را توصیه خواهد کرد که به آن جراحی بای پس وریدی لنفاوی گفته می شود. جراحان پلاستیکی که آموزش های ویژه دیده اند، با میکروسکوپ مخصوص جراحی، این جراحی لنف ادم بسیار پیچیده و ریز را انجام داده و به مدیریت و درمان لنف ادم می پردازند.

هنگامی که بیمار در بیهوشی کامل قرار می گیرد جراح برش های متعدد یک اینچی در عضو درگیر ایجاد می کند و با میکروسکوپ خاص به بررسی می پردازد، سپس جراح عروق لنفاوی گشاد شده ای که در زیر پوست قرار دارند را جدا می کند. حال جراح عروق لنفاوی گشاد شده را به ورید های نازک کناری که اصطلاحا به آنها ونول گفته می شود متصل می کند. ورید های کوچک اتصال عروق لنفاوی را به جریان اصلی خون بر قرار می کنند و مایع لنفاوی را بطور مستقیم از عضو بیمار به جریان گردش خون باز می گرداند و باعث کاهش فشار در اندام درگیر می شوند.

پس از جراحی لنف ادم ، طی زمان بهبودی، درمان های فیزیکی برای بهبودی جریان مایع لنفاوی در ناحیه های آسیب دیده لازم است تا باعث

  1. کاهش تورم
  2. افزایش تحرک
  3. و بهبود ظاهر و فیزیک اندام شود…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.